Rok szkolny 2020/2021

Aktualności » Rok szkolny 2020/2021

1.09.2020 r.

Po długiej nieobecności powitalismy w naszych progach nasze kochane przedszkolaki. Dla naszych najmłodszych wychowanków rozpoczęcie roku szkolnego oznacza wkroczenie w nowe środowisko, poznanie nowych kolegów, pań oraz nauka samodzielności. Dla starszych przedszkolaków był to dzień, w którym zobaczyli się ze swoimi dobrze znanymi kolegami i wychowawczyniami. Mogli porozmawiać, opowiedzieć o swoich wakacyjnych przygodach. Każdy w tym dniu czuł się wyjatkowo. Wszystkim dopisywał świetny humor, a uśmiech nie znikał z twarzy.  E.P.

20.09.2020 r. (21.09.2020 r.) DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

Dzień przedszkolaka odbył się 21.09. 2020r. indywidualnie w każdej grupie. Razem z dziećmi rozmawialiśmy na temat tradycji obchodzenia Dnia Przedszkolaka w naszym przedszkolu. Uczestniczyliśmy w zabawach ruchowych, tańcach przy muzyce, a dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy. Resztę dnia spędziliśmy w ogrodzie przedszkolnym, graliśmy i bawiliśmy się na świeżym powietrzu. Z.M.-K.

22.09.2020 r. PIERWSZY DZIEŃ JESIENI

Od 22 września mamy już kalendarzową jesień, chociaż pogoda jest zmienna staramy się z dziećmi omówić i pokazać wszystkie jej oznaki. W każdej sali założyliśmy kącik jesiennych darów, które dzieci przyniosły do przedszkola. Wykonujemy z nich prace plastyczne, uczymy się liczyć z pomocą kasztanów czy orzechów, a także rozpoznajemy drzewa, ich liście oraz owoce. Z.M.-K.

30.09.2020 r. DZIEŃ CHŁOPAKA

Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach, o urodzinach lub imieninach. Równie ważne jest także święto Chłopców, które obchodzimy 30 września. Ten dzień był szczególny dla wszystkich chłopców w naszym przedszkolu i odbył się indywidualnie w każdej z grup. Dziewczynki wręczyły upominki chłopcom, złożyły im życzenia, a także z pomocą pań stworzyły dla swoich kolegów laurki w kształcie serc. Z.M.-K.

PAŻDZIERNIK

14.10.2020 r. DZIEŃ NAUCZYCIELA

W tym dniu Panie i Pan Grzesiu pracujący w przedszkolu otrzymały od dzieci i ich rodziców życzenia z okazji Dnia Nauczyciela, za które ponownie bardzo dziękujemy :) Dzień ten mimo brzydkiej ponurej pogody stał się dla Nas ciepły i pogodny. Z.M.-K.

15.10.2020 r. DZIEŃ MYCIA RĄK

Dzień mycia rąk świętowaliśmy w grupach ucząc się wierszyka "Czyste rączki" autorstwa Marii Broda-Bajak. Dodatkowo omówiliśmy temat mycia rąk i dlaczego ta czynność jest tak ważna dla naszego zdrowia. Na koniec tak jak każdego dnia przypomnieliśmy sobie to jak prawidłowo powinniśmy myć ręce oraz jak dbać o higienę naszego ciała i nasze zdrowie. Z.M.-K.