Rok szkolny 2020/2021

Aktualności » Rok szkolny 2020/2021

1.09.2020 r.

Po długiej nieobecności powitalismy w naszych progach nasze kochane przedszkolaki. Dla naszych najmłodszych wychowanków rozpoczęcie roku szkolnego oznacza wkroczenie w nowe środowisko, poznanie nowych kolegów, pań oraz nauka samodzielności. Dla starszych przedszkolaków był to dzień, w którym zobaczyli się ze swoimi dobrze znanymi kolegami i wychowawczyniami. Mogli porozmawiać, opowiedzieć o swoich wakacyjnych przygodach. Każdy w tym dniu czuł się wyjatkowo. Wszystkim dopisywał świetny humor, a uśmiech nie znikał z twarzy.  E.P.

20.09.2020 r. (21.09.2020 r.) DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

Dzień przedszkolaka odbył się 21.09. 2020r. indywidualnie w każdej grupie. Razem z dziećmi rozmawialiśmy na temat tradycji obchodzenia Dnia Przedszkolaka w naszym przedszkolu. Uczestniczyliśmy w zabawach ruchowych, tańcach przy muzyce, a dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy. Resztę dnia spędziliśmy w ogrodzie przedszkolnym, graliśmy i bawiliśmy się na świeżym powietrzu. Z.M.-K.

22.09.2020 r. PIERWSZY DZIEŃ JESIENI

Od 22 września mamy już kalendarzową jesień, chociaż pogoda jest zmienna staramy się z dziećmi omówić i pokazać wszystkie jej oznaki. W każdej sali założyliśmy kącik jesiennych darów, które dzieci przyniosły do przedszkola. Wykonujemy z nich prace plastyczne, uczymy się liczyć z pomocą kasztanów czy orzechów, a także rozpoznajemy drzewa, ich liście oraz owoce. Z.M.-K.

30.09.2020 r. DZIEŃ CHŁOPAKA

Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach, o urodzinach lub imieninach. Równie ważne jest także święto Chłopców, które obchodzimy 30 września. Ten dzień był szczególny dla wszystkich chłopców w naszym przedszkolu i odbył się indywidualnie w każdej z grup. Dziewczynki wręczyły upominki chłopcom, złożyły im życzenia, a także z pomocą pań stworzyły dla swoich kolegów laurki w kształcie serc. Z.M.-K.

PAŻDZIERNIK

14.10.2020 r. DZIEŃ NAUCZYCIELA

W tym dniu Panie i Pan Grzesiu pracujący w przedszkolu otrzymały od dzieci i ich rodziców życzenia z okazji Dnia Nauczyciela, za które ponownie bardzo dziękujemy :) Dzień ten mimo brzydkiej ponurej pogody stał się dla Nas ciepły i pogodny. Z.M.-K.

15.10.2020 r. DZIEŃ MYCIA RĄK

Dzień mycia rąk świętowaliśmy w grupach ucząc się wierszyka "Czyste rączki" autorstwa Marii Broda-Bajak. Dodatkowo omówiliśmy temat mycia rąk i dlaczego ta czynność jest tak ważna dla naszego zdrowia. Na koniec tak jak każdego dnia przypomnieliśmy sobie to jak prawidłowo powinniśmy myć ręce oraz jak dbać o higienę naszego ciała i nasze zdrowie. Z.M.-K.

22.10.2020 r. WIZYTA AKTORÓW Z TEATRU "GROTESKA" - #GROTESKAWDRODZE

Teatr GROTESKA w Krakowie ma w swojej ofercie nowy projekt #GROTESKAWDRODZE. Nasze przedszkole jako jedno z pierwszych postanowiło zaprosić aktorów realizujących ten projekt, aby dzieci miały kontakt ze sztuką. Spektakl odbył się 22.10.2020r. z zachowaniem bezpieczeństwa dzieci, pracowników przedszkola i aktorów. Na początku przedstawiona została inscenizacja najciekawszych i najbardziej lubianych wierszy Jana Brzechwy następnie zostały zaprezentowane techniki lalkowe - czyli jak wykonać i posługiwać się lalkami podczas przedstawienia. Wszyscy byliśmy zachwyceni występem i z uśmiechami na ustach pożegnaliśmy się z aktorami mocnymi brawami :) Z.M.-K.

31.10.2020 r. DZIEŃ DYNI

W ostatni dzień października grupa VII uczestniczyła w warsztatach kulinarnych. Dzieci pod czujnym okiem Pań uczyły się robić gofry i pancakes'y z dodatkiem dyni. W pierwszej części naszych kulinarnych zajęć poznaliśmy historię dyni, jej odmiany oraz jak wygląda jej zbiór, a także jakie pyszności możemy z niej przygotować. Druga część na którą z niecierpliwością czekały dzieci i Panie to przygotowanie składników, zrobienie ciasta i produkcja dyniowych przysmaków. Pod naszym czujnym okiem dzieci nauczyły się obsługiwać sprzęty kuchenne ze zwróceniem uwagi na bezpieczeństwo podczas pracy. Na sam koniec sześciolatki z grupy VII doczekały się na degustację własnoręcznie wykonanych gofrów i pancake'ów :) Ten smaczny dzień zakończyliśmy malowaniem farbami dyń przyniesionych przez dzieci. Z.M.-K.

10.11.2020 r.

10 listopada odbyła się w naszym przedszkolu ważna Uroczystość dla dzieci, które po raz pierwszy w tym roku szkolnym zawitały do naszego przedszkola. Dla najmłodszych było to ogromne przeżycie, ale trzymały się bardzo dzielnie. Uroczystość rozpoczęła się od powitania dość skromnej widowni Pani Dyrektor, Wicedyrektor oraz przedstawiciela Rady Rodziców. Czasy w jakich nam przyszło żyć, niestety nie pozwoliły nam tak jak co roku zaprosić Rodziców dzieci do naszego przedszkola. Dzieci jednak z uśmiechami zaprezentowały swoje umiejętności- dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były więc wierszyki, piosenki i tańce. Po części artystycznej dzieci złożyły uroczystą przysięgę: zgodnie się bawić, przychodzić każdego dnia z uśmiechem na twarzy, słuchać Pań, pomagać kolegom, a co najważniejsze być dzielnym przedszkolakiem. Następnie Pani Dyrektor dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom i medal na pamiątkę. Na pewno był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń zarówno dla dzieci,  rodziców oraz nauczycielek.

25.11.2020 r.

Dzień "Pluszowego Misia" był świętowany w każdej z grup. Dzieci uczestniczyły w różnych zabawach dydaktycznych i ruchowych związanych z naszym pluszowym przyjacielem - misiem. Nie zabrakło śpiewania piosenek oraz wspólnych tańców. Czytaliśmy też bajki o misiach i ich przyjaciołach. Na zakończenie dzieci samodzielnie wykonały prace plastyczne zgodnie z tematyką tego dnia.  Z.M.-K.