Program "Biblioteka Przedszkolaka"

PROGRAMY I KAMPANIE REALIZOWANE W NASZYM PRZEDSZKOLU » Program "Biblioteka Przedszkolaka"

Przedszkolaki z grupy VII włączyły się do Programu "Biblioteka Przedszkolaka". Przedsięwzięcie finansowane jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz organizowane z Krakowskim Biurem Festiwalowym i operatorem Programu Miasto Literatury UNESCO. Jego celem jest zmiana sytuacji bibliotek w Publicznych Przedszkolach, stworzenie modelu łatwych do realizacji warsztatów czytelniczych oraz podniesienie kompetencji pracowników przedszkoli w zakresie edukacji literackiej. Pomysłodawcą i realizatorem kampanii jest Fundacja Burza Mózgów.

Zadania realizowane w ramach programu:

• Przedszkole biorące udział w programie otrzymuje na własność minibliotekę - kuferek z książkami, w których znajduje się 10 nowości wydawniczych.
  • W tym roku wyjątkowo, ze względu na sytuację epidemiologiczną dzieciom w przedszkolu czytają panie. Dbając o dobro naszych bliskich zrezygnowaliśmy z udziału babć i dziadków w warsztatach.
  • Podczas spotkania odbywają się warsztaty z tworzenia własnej książki typograficznej.
  • Projekt bedzie kontynuowany przez przedszkole na przestrzeni kolejnych 3 miesiecy.

Koordynator programu:

mgr Zuzanna Maciejasz-Kurbiel