Kampania "Idą święta, nie o sms-ie, lecz o kartce pamiętaj".

PROGRAMY I KAMPANIE REALIZOWANE W NASZYM PRZEDSZKOLU » Archiwum - programy i kampanie » Kampania "Idą święta, nie o sms-ie, lecz o kartce pamiętaj".

Przedszkolaki z grupy IV włączyły się w realizację kampanii pt. "IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE,LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ" organizowanej przez FUNDACJĘ DBAM O MÓJ Z@SIĘG", która będzie trwała do końca grudnia 2019 r.


Znalezione obrazy dla zapytania idą święta nie o smsie lecz o kartce pamietaj
CELE KAMPANII


 • zwrócenie uwagi wszystkich polskich rodzin, jak ważne są bezpośrednie relacje osobiste, szczególnie pamięć o członkach swojej rodziny,
 • wspólne spędzanie czasu wolnego,
 • kultywowanie tradycjii pisania kartek świątecznych,
 • zachęcenie, aby w okresie Świąt Bożego Narodzenia w sposób świadomy odłożyć media cyfrowe,
 • zapoznanie dzieci z drogą jaką musi przebyć kartka świąteczna wysłana w tradycyjny sposób,
 • rozwijanie kreatywności i pomysłowości przy tworzeniu kartki, 
 • sprawianie radości, niespodzianki bliskiej osobie.

 

 

Znalezione obrazy dla zapytania idą święta nie o smsie lecz o kartce pamietaj

 

W RAMACH AKCJI ZREALIZOWANO NASTĘPUJĄCE DZIAŁANIA:

 1. Rozmawiano o tradycjach związanych ze Świętami Bożego Narodzenia, w tym o znaczeniu i wartości wysyłania kartek świątecznych do bliskich nam osób.
 2. Przedszkolaki samodzielnie wykonały i ozdobiły kartki świąteczne i wkleiły przygotowane życzenia.  W miarę możliwości, dzieci zaczynające pisać podpisały kartki ( pozostałym dzieciom pomogła wychowawczyni).
 3. Dzieci w domu wraz z rodzicami rozmawiały o osobach, do których pragną wysłać kartkę. Następnie wspólnie zaadresowali kopertę i wraz ze znaczkiem pocztowym przyniosły do przedszkola.
 4. W przedszkolu dzieci podzieliły sie i opowiedziały koleżankom i kolegom do kogo postanowiły wysłać kartkę. Następnie włożyły ją do koperty, przykleiły znaczek.
 5. Wyjście do pobliskiej poczty i samodzielne wysłanie kartki świątecznej. Rozmowa z dziecmi na temat drogi jaką musi przebyć list, żeby dotarł do adresata.
 6. Wykonanie przez dzieci ozdób świątecznych dla swoich bliskich i zabranie ich do domu.
 7. Udział w konkursie plastycznym "Kartka Bożonarodzeniowa" organizowanym w ramach akcjii przez Fundację Dbam o Mój Z@sięg.
 
 
Koordynator projektu:
mgr Ewa Przybyła